O čo ide?

Mazagrande nie je len ďalšia nová ochutená limonáda alebo energeťák. Je to osviežujúci nealkoholický nápoj, ktorý v sebe spája jemne perlivé prírodné citrusové šťavy a kávový extrakt. Originálnu chuť a prirodzená energia kávového osvieženia dokáže v každom prebudiť zvedavosť. A navyše si môžete vybrať hneď zo štyroch príchutí. Mazagrande Original, Forte, Fresh Citrus a Brusnica.

Bez pridaného cukru?

Mazagrande chutí sviežo citrusovo s nádychom vône a chuti kávy. Neobsahuje žiadny pridaný cukor. Obsahuje iba cukor z ovocia, pochádzajúci z jablčnej šťavy a ďalších ovocných štiav. Navyše neobsahuje žiadne alergény, je teda bezlepkový a bezlaktózový.

Naozajstná káva?

Káva v Mazagrande je z vysoko kvalitného kávového koncentrátu, ktorý je pripravený zo zŕn Arabica. Mazagrande má 4 príchute a každá plechovka sa líši okrem príchute aj množstvom kofeínu. V Mazagrande Classic nájdete 11 mg kofeínu / 100 ml, príchuť Brusnica a Fresh Citrus nakopnú ešte viac s 22 mg kofeínu / 100 ml a Mazagrande Forte dodá poriadnu dávku energie napríklad na cestách alebo pri učení, obsahuje najviac kofeínu zo všetkých príchutí, a to až 36 mg kofeínu / 100 ml.

Naozaj prírodné zloženie?

Je to tak! Mazagrande je vyrobené na prírodnom základe - okrem vody, kávového extraktu a ďalších zložiek obsahuje sladiaci jablčný koncentrát, koncentrované ovocné šťavy (citrón, grapefruit), prírodnú citrónovú arómu a citrónový extrakt.

Čo je to za kombináciu?

Zvedavosť je tiež o spojení netradičných kombinácií. Čo vznikne spojením kávy a citrónov? Kávy a limetky alebo kávy a brusnice? Na prvý pohľad nezlučiteľné. Ale nie sú veci, ktoré si obľúbime až po dlhšej dobe, nakoniec tie, ktoré si zamilujete a už ich nepustíme? Presne takto je to s Mazagrande. Toto netradičné spojenie ale vzniklo už dávno a nakoniec malo úspech. O tom, ako to vzniklo, si prečítajte o riadok nižšie.

Kde sa to vzalo?

Mazagrande stavia na histórii dávneho nápoja - mazagranu. Mazagran vznikol tak trochu zo zvedavosti, a to keď francúzski legionári v Alžírsku dumali nad tým, ako najlepšie zahnať smäd vo spaľujúcim horúčave. Ich zvedavosť ich doviedla až k spojeniu kávy a citrónovej šťavy so sódou. Výsledkom bol osviežujúci nápoj pomenovaný podľa pevnosti Mazagran, ktorú vtedy obliehali. Od tej doby sa nápoj postupne šíril ďalej po svete, uchytil sa hlavne v Portugalsku a v poslednej dobe si získava čoraz väčšiu popularitu aj u nás. Obzvlášť vo veľkých mestách môžete naraziť na moderné "trendy" kaviarne, ktoré tento nápoj v rôznych podobách ponúkajú, a je veľa baristov, ktorí vám ho na požiadanie radi pripravia.

Radi by sme ti poskytli zo stránok čo najlepší zážitok, o nich to totiž predsa v živote je.
Stlačením tlačidla "OK" súhlasíš s tým, aby sme ti poskytovali zmysluplné a užitočné služby na základe tvojich údajov o sledovaní.